12 شهريور ماه زمان بهره برداري از پاركينك و بازار بزرگ ستاره ي كرمان

12 شهريور ماه زمان بهره برداري از پاركينك  و بازار بزرگ ستاره ي كرمان

سرويس خبر : اداره ي روابط عمومي و اموربين الملل شهرداري كرمان

قائم مقام ومعاون خدمات شهري شهردار گفت : پاركينگ و بازار بزرگ ستاره ي كرمان 12 شهريور ماه سال جاري به بهره برداري مي رسد.

مهندس حسين كردي ضمن  اشاره به نياز شهر كرمان به خصوص محدوده ي خيابان شريعتي به جهت وجود واحد هاي مختلف تجاري و مجموعه ي بازار بزرگ و تاريخي شهر كرمان ، افزود : موضوع احداث پاركينگ طبقاطي در اين محدوده در دستور كار شهرداري كرمان قرار گرفت و از سال 1387 مزاكرات اوليه با  بخش خصوصي در جهت احداث پاركينگ طبقاتي انجام و پس از بررسي هاي صورت گرفته از سوي كارشناسان محل احداث اين پاركينگ در خيابان شريعتي «روبروي » قدم گاه تعين و كار اجرايي آغاز شد.

وي افزود : اين پاركينگ كه باهم كاري شهرداري و با مشاركت بخش خصوصي احداث شده و هم اكنون آماده ي بهره برداري است .

وي  گفت : اين پاركينگ در زميني با زيربنايي  به مساحت 17300 متر مربع ساخته شده است كه فضاي كاربردي آن 21500 متر مربع است و گنجايش پارك 600 خودرو را داراست.

كردي افزود : پاركينگ طبقاتي ستاره كرمان از چهار طبقه پاركينگ و يك طبقه تجاري تشكيل شده است كه سه طبقه ي پاركينگ آن در اختيار شهرداري و يك طبقه ي آن نيز مختص واحد هاي تجاري است كه در اختيار بخش خصوصي قرار دارد.

وي ادامه داد: در بخش تجاري آن 125 باب مغازه احداث و هم اكنون آماده ي ارائه به  متقاضيان مي باشد.

قائم مقام شهردار ياداور شد :با توجه به قرار گرفتن اين پاركينگ در بافت قديمي شهر كرمان ، معماري آن نيز تركيبي از معماري سنتي و مدرن در نظر گرفته شده است .

وي گفت :سازه و نماي اين پاركينگ نيز بر اساس استانداردهاي لازم احداث شده و مباحث 20گانه ي مقررات ملي ساختمان به نحو مطلوب در آن رعايت شده است .

وي ادامه داد: علاوه بر استفاده از مصالح مرغوب و بكار رفته در ساخت اين پاركينگ ، طراحي داخلي آن نيز توسط مهندسان طراح داخلي شهرداري به نحوي زيبا ، شكيل و مطلوب انجام شده است كه علاوه بر پياده روسازي اطراف پاركينگ بزرگ ستاره در مسير پاركينگ نيز يك رمپ ورود و يك رمپ خروج در نظر گرفته شده است كه اين اقدام با هدف تامين رفاه حال و تسريع در عبورو مرور انجام شده است.وي اظهار داشت :  براي احداث اين پاركينگ 120 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447