ارایۀ بودجۀ سال آیندۀ شهرداری به شورا، همراه با برنامه

شهردار کرمان خبر داد:


ارایۀ بودجۀ سال آیندۀ شهرداری به شورا، همراه با برنامهسرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان
شهردار کرمان گفت: بودجۀ سال آیندۀ شهرداری، همراه با برنامه خواهد بود.
سیدمهران عالم‌زاده، در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، با اشاره به فعال ‌شدن حوزۀ برنامه‌ریزی در شهرداری کرمان گفت: بودجۀ امسال حتماً همراه با برنامه خواهد بود و نه‌تنها برنامۀ سه‌ساله، بلکه برنامۀ پنج‌سالۀ شهرداری تدوین خواهد شد تا شورای اسلامی و شهردار آینده نیز در قالب همین برنامه حرکت کنند.
وی در ادامه، ضمن گرامی‌داشت روز دانشجو گفت: به مناسبت روز دانشجو، با ابتکار شهردار منطقه دو، در این منطقه بین دانشجوها مسابقات معماری برگزار می‌شود تا جامعۀ دانشجویی را به مشارکت بگیریم.
شهردار کرمان هم‌چنین ضمن گرامی‌داشت هفتۀ معلولان، با بیان این‌که در این زمینه دوسه کار را همزمان شروع کردیم، گفت: ستاد مناسب‌سازی شهر برای معلولان، در راستای ایجاد هماهنگی و انسجام بیشتر شکل گرفته است.
عالم‌زاده به تدوین ضوابط حوزۀ مناسب‌سازی شهر برای معلولان اشاره کرد و گفت: این ضوابط طی یک‌ماه آینده منتشر خواهد شد.
شهردار کرمان افزود: پس از انتشار این ضوابط، با هماهنگیِ سازمان نظام مهندسی ساختمان، پروانۀ ساختمانی ساختمان‌های عمومی و مجتمع‌های مسکونی، براساس ضوابط صادر خواهد شد؛ ضمن این‌که در هنگام صدور گواهی پایان‌کار، باید این ضوابط رعایت شده باشد.
عالم‌زاده ادامه داد: پروژه‌های شهری ازجمله پارک‌ها و معابر نیز براساس ضوابط مناسب‌سازی، اجرا می‌شود؛ ضمن این‌که در دورۀ اخیر ضوابط مناسب‌سازی در پروژه‌های شهری دیده شده است.
وی بیان کرد: هم‌چنین تلاش می‌کنیم تا نواقص پروژه‌هایی هم که پیش از این اجرا شده، برطرف شود. شهردار کرمان افزود: در چهار منطقه شهری چهار معبر و چهار بوستان به‌طور کامل مناسب‌سازی خواهد شد.
عالم‌زاده از پرداختن به این موضوع در حوزۀ فرهنگی و اجتماعی هم خبر داد و گفت: مردم باید توجه کنند که فاصلۀ سلامت تا معلولیت، یک لحظه است و در واقع مشکل معلولان، مشکل ماست؛ بنابراین، باید افراد دارای معلولیت‌های مختلف را درک کنیم.
وی افزود: در حوزۀ حمل‌و‌نقل نیز اکنون یک اتوبوس ویژۀ معلولان وجود دارد که تلاش می‌کنیم این ظرفیت دو تا سه برابر افزایش پیدا کند.
عالم‌زاده در رابطه با ایجاد گرم‌خانه در نقاط مختلف شهر کرمان هم گفت: در این رابطه با ستاد تسهیل‌گری جلسه‌ای داشتیم که مقرر شد خیران در محلۀ صنعتی و فیروزآباد، نسبت به ساخت گرم‌خانه اقدام کنند.

چاپ