پاركينگ و بازار بزرگ ستاره ي كرمان به بهره برداري رسيد

پاركينگ و بازار بزرگ ستاره ي كرمان به بهره برداري رسيد

سرويس خبر : اداره ي روابط عمومي و اموربين الملل شهرداري كرمان

نماينده ي مردم كرمان و راور در مجلس  در آیین افتتاح پروژه ستاره کرمان اظهار داشت: گرچه بودجه شهرداری کرمان طی شش سال گذشته چهار برابر شده است، اما سرانه بودجه این شهر برای هر نفر 300 هزار تومان است.

پور ابراهيمي  بیان داشت: با توجه به بودجه شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، تبریز و اراک متوجه می‌شویم که بودجه شهری هر نفر در این مناطق دو تا سه برابر یک شهروند کرمانی است.

پورابراهیمی تصریح کرد: برای ارائه خدمات شهری در زمینه رسیدن به شاخص‌ها باید از منابعی متفاوت از عوارض و وصولی‌های قانونی شهرداری استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منبع اصلی میزان درآمدها از محل وصول عوارض‌ها است، افزود: ما باید برای تامین منابعی خارج از وصول عوارض‌ها اقدام کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نگاه جدیدی در شورای اسلامی و شهرداری کرمان برای جبران کسری این بودجه و اقدام برای جذب منابع در حوزه سرمایه‌گذاری به وجود آمده است.

پورابراهیمی با اشاره به پیش‌بینی انتشار اوراق مشارکت برای طرح‌های مشارکتی شهرداری کرمان ابراز داشت: کارشناسی برای انتشار 200 میلیارد تومان اوراق مشارکت ویژه طرح‌های عمران شهری انجام شده است و ما از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس آماده پیگیری صدور مجوز بانک مرکزی برای صدور این اوراق مشارکت هستیم.

وی افزود: اگر اوراق مشارکت شهرداری کرمان را مبنای سرمایه‌گذاری در این شهر قرار دهیم، حجم سرمایه‌گذاری‌ها به 400 میلیارد تومان یعنی سه برابر بودجه شهرداری کرمان افزایش می‌یابد.

پورابراهیمی با اشاره به تغییر نرخ ارز در ساختار اقتصادی از حدود 9 ماه گذشته عنوان کرد: آثار ناشی از درآمدهای استان کرمان یکی از آثار تغییر نرخ ارز در سال جاری است.

وی با بیان اینکه کرمان استانی صادراتی است و سهم بزرگی در صادرات غیرنفتی کشور دارد، گفت: اگر مبنا را بر اساس رابطه ریال با دلار با دو برابر در نظر بگیریم، پیش‌بینی ما این است که میزان درآمدهای استان کرمان 2.5 برابر می‌شود که این امر تحول بزرگی است.

پورابراهیمی ابراز داشت: بیشتر محصولات استان کرمان صادراتی است و پسته سهم اصلی را در این صادرات دارد که پیش‌بینی می‌کنیم 2.5 میلیارد دلار صادرات پسته در سال جاری داشته باشیم.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: بر خلاف قرار داشتن در تحریم‌های دشمن در سه ماهه نخست سال جاری صادرات غیرنفتی از ایران 27 درصد افزایش یافته است در حالی که 30 درصد کاهش واردات داشته‌ایم.

پورابراهیمی گفت: درآمدهای جدید استان کرمان باید مدیریت شود و بخشی از آن را در حوزه سرمایه‌گذاری پایدار تعریف کنیم.

وی اذعان داشت: بر خلاف رویکردهای خصمانه دشمن بر علیه نظام جمهوری اسلامی ما شاهد تحرک ویژه در فعالیت‌هایی هستیم که رویکرد جدیدی را برای درآمدهای ارزی ما ایجاد کرده است.

پورابراهیمی گفت: استان کرمان می‌تواند محور صادرات غیر نفتی کشور باشد و بر اساس معیارها و شاخص‌های موجود این امر امکانپذیر است.

وی ابراز داشت: استان کرمان با بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت هولدینگ خاورمیانه در سیرجان به قطب فولاد کشور تبدیل می‌شود و این رویداد زمینه توسعه صنایع پایین دستی در کرمان را فراهم می‌کند.

استاندار كرمان نيز  در اين مراسم اظهار داشت: پروژه‌های اساسی و مطلوبی در کرمان پایه‌ریزی شده که پایانه بزرگ این شهر با مشارکت بخش خصوصی از جمله این طرح‌ها است.

اسماعيل نجار  بیان داشت: پایانه کرمان در جنوب‌شرق کشور بی‌نظیر است و در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد و همچنین عملیات ساخت سیتی‌سنتر در مجاورت این پایانه آغاز می‌شود.

نجار از آغاز عملیات احداث سیتی‌سنتر با بخش‌های فرهنگی و تجاری در ابتدای جاده هفت باغ کرمان خبر داد و افزود: این طرح در ارتقای اقتصادی منطقه اثرات فراوانی دارد.

وی پروژه گودال خشت‌مال‌ها را از دیگر طرح‌های بزرگ عمران شهری در کرمان برشمرد و تصریح کرد: از کارشناسان میراث فرهنگی می‌خواهم که هر چه سریع‌تر مشکل مربوط به اجرای این طرح را برطرف کنند.

مقام عالی استان کرمان با اشاره به سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومانی در مجتمع تفریحی قلعه دختر و قلعه اردشیر کرمان ابراز داشت: برنامه‌ریزی لازم برای اجرای طرح پردیسان قائم شامل بخش‌هایی چون تله‌کابین و دریاچه مصنوعی صورت گرفته است.

نجار از افتتاح سه تقاطع غیرهم‌سطح کرمان تا آبان‌ماه سال جاری خبر داد و اذعان داشت: امیدواریم تمام پل‌های کرمان تا پایان سال جاری ساخته شوند.

وی با اشاره به اعتبار شهرداری کرمان عنوان کرد: این اعتبار جوابگوی بحث جمع‌آوری زباله و نظافت شهر کرمان هم نیست.

نجار ابراز داشت: عده‌ای زمین‌خوار برای منفعت آنی و کلان به دنبال این هستند که زمین‌های دولت و حتی مردم را بگیرند و بفروشند و در این زمینه مردم و مسئولان باید آگاه و هوشیار باشند.

وی از ایجاد شهرک‌های الله‌آباد و پدر در حاشیه شهر کرمان با حضور روستائیان در زمین‌های تصرف‌شده توسط زمین‌خواران خبر داد و افزود: اگر روند زمین‌خواری در کرمان ادامه یابد شهرهای راین، چترود و باغین به کرمان متصل می‌شوند و نمی‌توان شهر را اداره کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه حقوق شهروندی روابطی دوطرفه است که باید از سوی مردم و مدیران شهری رعایت شود، بیان داشت: در جریان شهروندی باید اخلاق نیکو رعایت شود.

نجار با قدردانی از حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در کرمان خاطرنشان کرد: از سرمایه‌گذاران به نحو شایسته‌ای حمایت می‌کنیم، زیرا امکانات دولت باید به سمت زیرساخت‌ها برود و سرمایه‌گذاران بخش خصوص در زمینه رفع مشکلات مردم در بخش‌های مانند اشتغال اقدام کنند.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447