برگزاری حدود 217 جلسۀ دادگاه به‌صورت ویدیوکنفرانس


معاون آمار و انفورماتیک دادگستری استان در حاشیۀ نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی خبر داد:


برگزاری حدود 217 جلسۀ دادگاه به‌صورت ویدیوکنفرانس

 


معاون آمار و انفورماتیک دادگستری استان کرمان گفت: در مرکز استان حدود 217 جلسۀ دادگاه به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شده است.
حمید خالقی در حاشیۀ بازدید از نخستین نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کرمان‌آن‌لاین، با اشاره به اقدامات دادگستری در زمینۀ فن‌آوری‌های نوین افزود: دادگستری کرمان کارهای مطلوبی در این زمینه انجام داده است.
وی افزود: اکنون، افراد به‌راحتی می‌توانند پرونده‌های خود را از طریق اینترنت، از خانه و یا محل کار دنبال کنند و در جریان مسیر پرونده قرار گیرند.
معاون آمار و انفورماتیک دادگستری استان کرمان ادامه داد: هم‌چنین با راه‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی در سطح استان، افراد نیازی به حضور فیزیکی در دادگستری ندارند و غیر از جلسۀ دادرسی و اجرای حکم، می‌توانند 95 درصد موارد را غیرحضوری دنبال کنند که این مهم موجب مراجعۀ کمتر مردم به دادگستری شده است.
خالقی با بیان این‌که خیلی‌ها به این دلیل که مأمور برای ابلاغ درِ خانۀ آن‌ها حضور پیدا می‌کرد، به‌دنبال احقاق حق خود نمی‌رفتند، گفت: ابلاغ الکترونیکی که از طریق سامانۀ ثنا ابلاغ انجام می‌شود، موجب شده دیگر مأمور ابلاغ درِ خانۀ افراد نرود؛ ضمن این‌که تمام اطلاعات ازجمله ابلاغ جلسۀ دادگاه و رأی، به‌صورت پیامک روی گوشی افراد قرار می‌گیرد.
وی افزود: کرمان در زمینۀ برگزاری جلسات دادگاه به‌صورت ویدیوکنفرانس، یکی از استان‌های پیشرو است.
خالقی بیان کرد: خوشبختانه دادگستری کرمان در زمینۀ فن‌آوری‌های نوین حرکت کرده که امیدواریم بتوانیم خدمات را در این حوزه افزایش دهیم.
معاون آمار و انفورماتیک دادگستری استان کرمان در رابطه با نخستین نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی نیز، به توضیحاتی که در غرفه‌های مختلف ارایه می‌شود، اشاره کرد و گفت: این‌که اطلاعات به‌صورت آن‌لاین و برخط و از طریق فن‌آوری، به‌ویژه فضای مجازی به اطلاع مردم می‌رسد، بسیار قابل توجه است.
خالقی افزود: در نمایشگاه اقدامات مطلوبی مشاهده کردم؛ به‌ویژه استفاده از ظرفیت فضای مجازی که می‌شود اطلاع‌رسانی را با روش‌های جذاب و  به‌طور مطلوبی انجام داد، بسیار ارزشمند است.

چاپ