سازمان پسماند شهرداری کرمان کارگاه‌های غیرمجاز جمع‌آوری زباله را پلمب می‌کند

توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان:


 بیش از هزار خانوار کرمانی آموزش‌های تفکیک زباله از مبداء را فراگرفتند


سازمان پسماند شهرداری کرمان کارگاه‌های غیرمجاز جمع‌آوری زباله را پلمب می‌کند


 
 
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان گفت: در دی ماه سال جاری توسط این سازمان، به حدود هزار و 121 خانوار در شهر کرمان آموزش های لازم در خصوص تفکیک زباله از مبداء داده شد.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، محمد رضا قربانی با بیان این که این آموزش‌ها در قالب طرح تفکیک زباله از مبدا ارائه می‌شود، افزود: همچنین هزار و 460 خانوار نیز تحت آموزش‌های بازآموزی در این زمینه قرار گرفتند.
 وی با اشاره به اهمیت آموزش شهروندان در خصوص طرح تفکیک از مبداء و جداسازی زباله‌های خشک از تر افزود: 770 نفر از صاحبان اصناف شهر کرمان نیز در این زمینه آموزش های لازم را فراگرفتند.
وی پسماندهای خشک جمع آوری شده در دی ماه را  28 هزار و 842 کیلوگرم ذکر و خاطرنشان کرد: 8 میلیون و 752 هزار و 645 کیلوگرم زباله  تر و خشک در این مدت از سطح شهر کرمان جمع آوری شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان همچنین به  اخطارهای داده شده به خودروهای حمل پسماند خشک و متصدیان کارگاهای بازیافت اشاره و تعداد اخطارهای داده شده در این زمینه را  517 مورد دانست.
وی تاکید کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان برتمام کارگاههای فعال در زمینه جمع آوری زباله نظارت دارد و دراین راستا کارگاه های غیر مجاز را پلمب می‌کند.
قربانی همچنین جمع آوری سگهای بدون صاحب را از جمله اقدامات این سازمان ذکر کرد و گفت: 468 قلاده سگ از سطح شهر جمع آوری شده و اقدامات لازم برای عقیم سازی آنها در حال انجام است.
وی همچنین از پاکسازی جاده کوهپایه از خاک و نخاله خبر داد و افزود: همچنین اطراف جاده کوهپایه تسطیح شده است.


مهدیه جعفری

چاپ