از رسانه ها مي خواهيم انتقادات مردمي در حوزه شهر را به ما انتقال دهند

‍ شهردار کرمان: 

از رسانه ها  مي خواهيم  انتقادات مردمي در حوزه شهر را به ما انتقال دهند 

شهردار کرمان گفت: رسانه ها به خصوص نشريات مي توانند مطالبه گري  را در جامعه  ترويج دهند. بنابراين ما از رسانه هاي مختلف انتظار داريم انتقادات و پيشنهادات مردمي در حوزه شهر را  به ما انتقال دهند  و پيگير مطالبات مردمي باشند .

 

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سيد مهران عالم‌زاده  با حضور در دفتر نشريه جام جم در جمع روزنامه نگاران و نمايندگان نشريات سراسري در کرمان، نشريات را  از مهم ترين ارکان جامعه مدني برشمرد و خاطر نشان کرد:رسانه‌ها مي توانند شفاف سازي در حوزه اقدامات و برنامه هاي دولتي را در جامعه ترويج داده و در اين رابطه نقش بسزايي داشته باشند .

 

وي با تاکيد بر اين که در راستاي فرهنگ سازي مي توان از ظرفيت رسانه ها استفاده کرد، افزود: با توجه به نزديک شدن به چهارشنبه آخر سال  از رسانه ها در خواست دارم به منظور کاهش آسيب هاي اجتماعي و جسمي و همچنين جلوگيري از آسيب رساندن به تاسيسات شهر ي در اين رابطه فرهنگ سازي کنند.

شهردار کرمان با اشاره به تشکیل "کمپين نه به چهارشنبه سوري پر خطر " افزود: از رسانه ها مي خواهيم در اين زمينه اطلاع رساني کنند  تا  پايان سال خوبي داشته باشيم.

 

وي  به اهميت وجود رسانه ها در جامعه اشاره کرد و افزود :رسانه ها چشم بيناي مردم هستند  و  مسئولان مي دانند رسانه ها بر عملکرد آنها نظارت دارند و خطاها و سوء مديريت را بازتاب مي‌دهند.

 

عالم زاده ادامه داد: شهرداري مانند هر ارگان ديگر برنامه و بودجه مشخص دارد که بايد در اين چارچوب پيش رود اما بعضي از موارد مربوط به بودجه نيست  و به حوزه مديريت مربوط مي‌شود که مردم مي توانند در صورت مشاهده کم کاري از آن انتقاد کنند.

وي افزود: بعضي از کم کاري‌ها و مشکلات، هر چند کوچک مي تواند براي  مردم مهم باشد اما ممکن است  به اشتباه و سهوا از چشم مسئول دور مانده باشد که بازتاب آن مي تواند تاثير گذار باشد.

 

شهردار کرمان  تاکيد کرد:رسانه ها از جمله نشريات و  فضاي مجازي را در کنار خود مي‌بينيم  و پذيراي انتقادات و پيشنهادات هستيم.

 عالم زاده در ادامه از بر گزاري جشنواره رسانه و شهر در سال آينده  خبر داد و گفت  اين جشنواره با مسئوليت خانه مطبوعات برگزار مي شود و در آن به آثار برتر جوايزي تعلق ميگيرد .

مهدیه جعفری

چاپ