با بازآفرینی محله‌های آسیب دیده، بافت فرسوده شهر جانی تازه خواهد گرفت

مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری کرمان:

با بازآفرینی محله‌های آسیب دیده، بافت فرسوده شهر جانی تازه خواهد گرفت
مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری کرمان گفت: در سال آینده، بازآفرینی محله‌های آسیب دیده در دستور کار قرارمی‌گیرد و امیدورایم با اقدامات کاربردی کاری کنیم تا بافت فرسوده شهر کرمان جانی تازه بگیرد.
عطا الله منوچهری در گفت‌وگو با کرمان آنلاین با اشاره به ساختار جدید سازمان عمران و ادغام آن با سازمان بهسازی و نوسازی افزود: این ادغام نتیجه خوبی دربرخواهد داشت چرا که می‌توان با امکانات و توان بالقوه‌ی سازمان عمران به نیازهای بازآفرینی شهر پاسخ داد و از آن نتیجه خوبی به دست آورد.
وی رویکرد محله محوری را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در راستای بازآفرینی، از نیروهای اجرایی باتجربه و مصالح تولید شده توسط سازمان عمران شهرداری برای احیاء بافت فرسوده استفاده خواهیم کرد و امیدواریم تا دو سال آینده با رفع کمبودها بافت فرسوده شهر را دوباره زنده کنیم.
مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری کرمان از انجام مطالعاتی در راستای بازآفرینی فضای شهری خبر داد و گفت: در راستای مطالعات انجام شده اقداماتی را در پیش خواهیم گرفت که یکی از این اقدامات پیاده محوری است.
وی بازآفرینی را رویکرد جدید در نوسازی بافت های فرسوده ذکر و تصریح کرد: بازآفرینی شهری فرآیندی است که به خلق فضای شهری جدید با حفظ ویژگی های اصلی فضایی (کالبدی و فعالیتی) منجر شده و طی  آن، فضای شهری جدیدی ایجاد می شود که ضمن شباهت های اساسی با فضای شهری قدیم، تفاوت های ماهوی و معنایی با فضای قدیم به نمایش می گذارد.
 
منوچهری تاکید کرد: بازآفرینی شهری، نگرش و اقداماتی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهری مناطق آسیب دیده است که در نهایت به پیشرفت پایدار اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و محیطی منجر خواهد شد.
وی در مورد ویژگی های مناطق نیازمند بازآفرینی شهری گفت: مناطق نیازمند بهسازی و نوسازی اغلب محدوده هایی هستند که در آن‌ها درآمد سرانه ساکنان کمتر از میانگین شهر و نرخ بیکاری بالاتر از آن است و اغلب واحدهای مسکونی کم‌دوام هستند و تراکم نفر در واحد مسکونی بالاتر از میانگین شهری است.
منوچهری تصریح کرد: امیدواریم  با نظر کارشناسان، محله های آسیب دیده شهر کرمان نیز با در پیش گرفتن رویکرد بازآفرینی فضای شهری جان دوباره‌ای بگیرند.

مهدیه جعفری

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه