همکاری خوب شورای اسلامی و شهرداری کرمان در پیشبرد پروژه ها

همکاری خوب شورای اسلامی و شهرداری کرمان در پیشبرد پروژه ها

 

 

رییس شورای شهر کرمان:80 درصد بودجه سال قبل شهرداری کرمان وصول شد و به طور نسبی وضعیت سال گذشته خوب بود و پیشنهادات شهرداری تا پایان سال گذشته در شورا تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، محمد فرشاد ساعتی پیش در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با استاندار کرمان افزود: سعی شد چالش و مشکلی در شهرداری و شورا به‌وجود نیاید و بستر برای کار اجرایی فراهم شود و با توجه به اینکه شورا می خواست زمینه اجرای طرح های عمرانی ناتمام فراهم شود، همه مصوباتی که مرتبط بر اتمام پروژه های عمرانی بود تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه سه پروژه در سال گذشته به بهره برداری رسیدند، تصریح کرد: دو مورد پروژه نیمه تمام در دستور کار شهرداری است و شورا با همان روحیه در کنار شهرداری است تا تقاطع های غیرهمسطح ابوذر و ایستگاه راه آهن به بهره برداری برسد و به توصیه استاندار برنامه زمان بندی در اجرای پروژه ها مورد نظر است.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ها، امسال سال جهش و به بار نشستن برنامه های شهری است؛ گفت: با بازنگری و کار کارشناسی، میزان عوارض در شهرداری و شورا تصویب و بودجه خوب و واقع گرایانه ای بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال 98 شهرداری کرمان 540 میلیارد تومان بسته شده است، گفت: سال قبل 520 میلیارد تومان بوده است که البته سرانه بودجه هر شهروند در کرمان کم است.

فرشاد اظهار داشت: امسال در نوروز مردم در زمینه‌ی فرهنگی اجتماعی، برگزاری کنسرت ها، زیباسازی شهر و ... راضی تر از گذشته بودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه‌ی‌ زیربنایی و عمرانی متداول است که هر شورا در دوره چهار ساله یک کار چشمگیر برای شهر داشته باشد، بیان کرد: برای کارهای بنیادی کمک و برنامه‌ریزی دولت و هماهنگی دستگاه های مختلف به ویژه جذب سرمایه گذار ضروری است.

 

رییس شورای شهر همچنین به نیاز شهر کرمان به اجرای دو پروژه زیربنایی و لازم الاجرا محور شرقی غربی سیدی به ضلع شرقی فرودگاه و محور مطهری به بولوار ایستگاه راه آهن که در طرح تفصیلی نیز وجود دارد، اشاره کرد و افزود: در دوره های قبلی بخشی از این دو محور اجرا شده است که بدون جذب سرمایه گذار امکان تکمیل آن وجود ندارد .

فرشاد از استاندار کرمان خواست برای عیدی سال جدید در جهت تکمیل این دو پروژه کمک نموده  و  سرمایه گذارانی را برای  اجرای این دو پروژه  به سمت شهرداری هدایت کنند تا عملیات اجرایی با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه پارک گردشگری شهر کرمان از سال گذشته کلید خورده و در حال اجراست، تصریح کرد: در یک و نیم سال گذشته شورای شهر سعی کرده از مسائل حاشیه ای، سیاسی کاری و مسائل مخرب پرهیز کند و کار را با برنامه ریزی، کارشناسی و بدون حاشیه پیش ببرد.

وی بیان کرد: شورا به عنوان پارلمان شهری سعی کرده وظایف ذاتی خود که فراهم کردن بستر مناسب برای کار اجرایی شهرداری است را دنبال کند زیرا شورا بازوی اجرایی شهرداری است.

رییس شورای شهر کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اولویت اجرای پروژه های عمرانی نیمه تمام گفت: اگر قرار است اولویت بندی شود، در اجرای تقاطع های غیرهمسطح، اولویت آخر امیرکبیر است.

وی افزود: امسال باید در چهار نقطه پرترافیک شهر توسط شهرداری پارکنیگ احداث شود.

حسین چناریان عضو شورای شهر نیز در این دیدار با بیان اینکه سال گذشته همه سعی مان بر آن بود تا حوزه ساختاری درآمدهای شهرداری را بررسی و اصلاح کنیم ،ادامه داد:نظام حاکم بر درآمد های شهرداری کارآمد نبود و بودجه ها بصورت غیر کارشناسی در بعضی از موارد بسته می شد که خوشبختانه با تلاش های شهردار کرمان و مدیران و نیروهای مالی اقتصادی شهردار این نظام اصلاح شد و بر مبنای این ساختار اصلاح شده، بودجه ۹۸ بسته شد.

وی خاطر نشان کرد: امسال بنا داریم ،در مسیر منطقی سازی هزینه ها گام برداریم تا زمینه بودجه مناسب و درآمدهای پایدار برای شهرداری باشد.

زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر نیز در ادامه ضمن تشکر از تلاش های شهردار کرمان به جهت اجرای برنامه های بسیار خوب در ایام نوروز امسال، گفت : امسال تجربه خوبی در اجرای برنامه‌های فرهنگی  بود و شاهد اجرای برنامه های فرهنگی و هنری شاد و مفرح در شهر کرمان بودیم و نشان دادیم کرمان هم می تواند همانند دیگر شهرهای استان شاد و پرنشاط باشد.

ایرانمنش افزود: استقبال خوب مردم از برنامه های فرهنگی و هنری نشان از این واقعیت بود .

 وی گفت: شهر کرمان از تالارها و سالن های سرپوشیده برای اجرای برنامه های فرهنگی محروم است که از استاندار محترم می خواهیم در این خصوص تدابیری بیندیشند.

ایرانمنش در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه خواستار تبدیل  شهر کرمان به شهر دوستدار کودک هستیم  و گام های اول آن توسط شهرداری نیز برداشته  شده است، تصریح کرد: این آمادگی در شورا و شهرداری وجود دارد تا این  طرح بصورت کامل اجرایی شود .

علی خدادادی رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز در این دیدار با بیان اینکه بودجه شهرداری به‌صورت کامل صرف اجرای پروژه های عمرانی می شود ، افزود:  در اجرای بعضی از طرح ها از جمله آرامستان جدید شهر کرمان با عدم اعتبارات مواجه هستیم .

وی از استاندار کرمان خواست : با توجه به کمبود فضا برای دفن مردگان در آرامستان فعلی ، در خصوص مسایلی مانند تامین آب ، برق و بخشی از هزینه ها برای راه اندازی آرامستان جدید از شهرداری حمایت کنند.

ميرحسيني رییس كميسيون گردشگري نیز در دیدار با استاندار کرمان با تشکر از شهردار کرمان به جهت اجرای اقدامات بسیار خوب در نوروز امسال در سطح شهر  ،افزود: در بحث احیا و بازسازی بافت قدیم شهر کرمان ، محله قلعه محمود و گلباز خان توسط مشاور در حال بررسی و  اجراست كه مجموعه بازار ، حمام ، زورخانه و محله را در بر می گیرد.

وی خاطر نشان کرد :اگر اداره کل اوقاف همكاري بیشتری داشتمد، این طرح زودتر به اتمام می رسید.

 وی به اجرای  محور آييني مذهبي گردشگري در بافت قدیم اشاره کرد و گفت: عملیات مرمت محدوده این مسیر توسط  ميراث در حال انجام است که نیاز به همت و همکاری بیشتر آنها داریم.

میرحسینی با اشاره به اینکه در نوروز امسال شاهد حضور  گردشگران بیشتری در کرمان بودیم ،گفت: اگر كرمان را بهتر معرفي كنيم در بخش جذب توریست و گردشگر موفق تر خواهیم بود.

میرحسینی ضمن تشکر و خسته نباشید به استاندار کرمان به جهت ورود در  بحران بارندگی و سیل در کشور، گفت:شهرداري کرمان علاوه بر کمک به منطقه سیل زده حمیدیه در خوزستان  ، در بارندگی های اخیر در شهر کرمان  نیز توانست به خوبي فعالیت و مديريت کند .

 

 

نجمه ابراهیمی نژاد

 

چاپ