انجام 309 عملیات در فروردین ماه امسال توسط آتش نشانان

انجام 309 عملیات ‍در فروردین ماه امسال توسط آتش نشانان
90 نفر از شهروندان نجات یافتند

 

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از انجام 169 مورد عملیات اطفاء حریق و 140 مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، مهندس علی عسکری گفت: در فروردین ماه در مجموع 169 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد 57 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 18 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 38 مورد مربوط به منازل مسکونی، 13 مورد مربوط به مراکز تجاری، 2 مورد مربوط به مراکز دولتی و 41 مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.
وی همچنین از انجام 140 مورد عملیات امداد و نجات در مدت یاد شده خبر داد و افزود: از این تعداد 35 مورد زنده گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده، 22 مورد زنده گیری مارهای سمی و غیر سمی، 38 مورد چیدن حلقه و قفل، 24 مورد امداد اسانسور، 13 مورد امداد تصادفات خودرویی، 4 مورد سقوط از ارتفاع و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.
عسکری اظهار داشت: در مجموع این عملیات ها 90 نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه 57 نفر مجروح شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد 469 نفر از شهروندان و دانش آموزان آموزش های پیشگیری و آتش نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 45 مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.

 

چاپ