حوزه حمل و نقل عمومي را با پشتوانه علمي پيش خواهيم برد

شهردار کرمان:
حوزه حمل و نقل عمومي را با پشتوانه علمي پيش خواهيم برد

به اجراي سيستم تراموا به دليل جذب گردشگر تمايل بيشتري دارم

 

شهردار کرمان گفت: با همکاري نيروي هاي متخصص و کارشناس و با پشتوانه علمي، حوزه حمل ونقل ترافيک را پيش خواهيم برد.
به گزارش کرمان آنلاين، سيد مهران عالم زاده در اولين جلسه شوراي حمل و نقل عمومي بار و مسافر با تاکيد بر توجه متخصصان به موضوع ساماندهي حمل و نقل عمومي بار و مسافر افزود: در صورت بي توجهي به اين امر مهم، دچار مشکلات ترافيکي در شهر خواهيم شد و مجبور به اجراي تقاطع هاي هم سطح و غير هم سطح با هزينه بالا مي شويم.
وي خاطرنشان کرد: تجربه در دنيا نشان داده که اجراي اين گونه پروژه ها در کاهش ترافيک چندان کارساز نيست و سياست گذاري در زمينه حمل ونقل عمومي مي تواند گره گشا باشد.
عالم زاده به تشکيل شوراي سازمان حمل و نقل، بار و مسافر با حضور کارشناسان خبره خارج از حوزه شهرداري اشاره کرد و گفت: بالا بردن کيفيت حمل ونقل عمومي اولين موضوعي است که بايد به آن بپردازيم.
وي ادامه داد:در جهت ارتقا سيستم حمل ونقل عمومي اجراي بي ار تي و سيستم تراموا پيشنهاد شده که با بازنگري در مطالعات جامع حمل ونقل ترافيک به زودي در اين خصوص تصميم‌گيري مي شود.
وي افزود:مطالعات هر دو طرح در دست اقدام است و بررسي امکان سنجي هر دو مورد ، به طور هم زمان پيش مي رود.
وي از انعقاد قرار داد با مشاور در جهت بازنگري در مطالعات جامع حمل ونقل ترافيک خبر داد و افزود:بر اساس مطالعات جديد در مورد برنامه هاي ترافيک در حوزه شهر تصميم گيري خواهيم کرد.
شهردار کرمان از باز سازي و نوسازي ٢٣دستگاه اتوبوس خبر داد و ياد آور شد : از اين تعداد ١٣دستگاه آماده و وارد سيستم شده است و ١٠دستگاه ديگر نيز به زودي آماده و فعال مي شود.

وي افزود:از مجموع ۶٠دستگاه که در اختيار شهرداري قرار داشت يک سوم آن به روز و نوسازي شد.

وي همچنين از خريداري ۵دستگاه اتوبوس دست دوم خبر داد و خاطرنشان کرد:ضمن اين که يک دستگاه اتوبوس باتغيير کاربري به اتوبوس گردشگري اختصاص پيدا کرد که علاوه بر ايام نوروز قرار است در روزهای خاص نيز سرويس دهي کند.
عالم زاده در ادامه بر توجه جدي به حوزه حمل ونقل عمومي تاکيد و تصريح کرد:اميدواريم با بازنگري در طرح جامع ترافيک در زمينه چگونگي اجراي طرح ارتقا سيستم حمل ونقل عمومي به زودي به نتيجه برسيم.
وي افزود:به اجراي طرح تراموا نسبت به بي ار تي به دليل جذب گردشگر و استفاده از انرژي پاک تمايل بيشتري دارم اما در اين مورد بايد کار کارشناسي انجام داد و بعد تصميم گرفت.
مهديه جعفري

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447