برنامه هاي فرهنگي بایستی متناسب با همه‌ی سليقه ها برگزار شوند

شهردار کرمان در همايش پاسداشت فردوسی:

برنامه هاي فرهنگي بایستی متناسب با همه‌ی سليقه ها برگزار شوند

 علي رغم وجود امکانات، از محدود بودن تعداد برنامه هاي فرهنگي در کرمان افسوس مي خورم

 

 

 

شهردار کرمان گفت: علي رغم وجود امکانات و سالن هاي متعدد در شهر کرمان، برنامه هاي فرهنگي به صورت بسيار محدود برگزار مي شود و اين جاي تاسف دارد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاين، سيد مهران عالم زاده در همايش بزرگداشت فردوسي که با حضور جمعي از مسولان و ادب دوستان برگزار شد با اشاره به وجود تعداد زیاد مفاخر فرهنگي در کرمان افزود: همانگونه که مسئولان به فکر مسکن، تغذيه و مسايل مادي مردم هستند بايد نيازهاي فرهنگي آنها را نيز مدنظر قرار دهند و اين امر مرهون آن است که به موضوعات فرهنگي توجه بيشتري داشته باشند.

 

وي ضمن تشکر از انديشه سراي فردوسي به واسطه برگزاري اين همايش تصريح کرد: اميدواريم اين گونه برنامه ها کمک کند تا مردم از خانه هاي خود بيرون بيايند  و از اجرای برنامه هاي فرهنگي استفاده کرده و لذت ببرند.

 

شهردار کرمان با تاکيد بر اين که بايد براي تمامي سليقه ها در جامعه برنامه هاي فرهنگي تدارک ببينيم افزود: اگر متناسب با تمامي اقشار جامعه برنامه فرهنگي داشته باشيم، به تدريج  شاهد توسعه فرهنگي در جامعه خواهیم بود.

شهردار کرمان تصريح کرد: توسعه عمراني محقق نمي شود مگر اين که ما مسير توسعه فرهنگي را در پيش گرفته باشيم و  تمام کشورها چه توسعه يافته و چه در حال توسعه به اين نتيجه رسيده اند.

عالم زاده با اشاره به اين که کرمان به لحاظ هويت تاريخي و فرهنگي چيزي از شهرهاي ديگر کم ندارد گفت: اگر هر ماه برنامه فرهنگي داشته باشيم، موجب مي‌شود که در سال تعداد قابل توجهي از مردم در برنامه هاي فرهنگي مشارکت داشته باشند. بنابراين بايد از امکانات موجود براي فراهم آوردن اين شرایط استفاده کرد.

شهردار کرمان ضمن ابراز اميدواري برای تداوم اين برنامه ها افزود: شهرداري کرمان در کنار فرهنگ دوستان قرار دارد و در حد توان خود از آنها حمايت مي کند.

عالم زاده در ادامه خواستار توسعه‌ی انجمن ها و تشکل هاي فرهنگي شد و خاطرنشان کرد: اين توسعه باعث شکل گيري تقاضاي عمومي در حوزه فرهنگ مي‌شود و مسلما مسئولان ناگزير خواهند بود تا به هر شکل به اين تقاضاي عمومي پاسخ دهند.

وي همچنين ضمن تبريک فرا رسيدن روز معلم، معلمان را سرمايه فرهنگي جامعه دانست و گفت: از استاد سلاجقه به واسطه شاگردي در محفل ايشان و تلاش‌شان برای آموزش تشکر مي کنم.

شهردار کرمان ادامه داد: امروز که با آقاي نيکپور معلم دوران تحصيلم ديدار کردم  شوق ديدار با او باعث شد  تا   تک تک معلمان خود را پيدا کرده و از آنها قدرداني کنم.

 

لازم به ذکر است اين همايش توسط انديشه سراي فردوسي و با همکاري شهرداري و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي در سالن بسطامي بوستان مادر برگزار شد.

مهديه جعفري

 

 

چاپ