اعضای شورای سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان معرفی شدند

اعضای شورای سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان معرفی شدند

 

 

 

اعضای شورای سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرمان معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، شهردار کرمان در جلسه‌ی معرفی اعضای شورای سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرمان گفت: بایستی مطالعات کافی برای جانمایی مناسب سایت میدان میوه و تره بار، انجام شود.

سید مهران عالم زاده با اشاره به این که اقدامات در دستور کار این سازمان باید در ابتدا اولویت بندی شده و سپس بر اساس آن کار انجام شود؛ افزود: آیین نامه ساماندهی دکه ها (ثابت و سیار) نیز باید در هیات مدیره سازمان بررسی و پس از تایید اجرایی شود.

وی ضمن شرح وظایف سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، وظایف شورای سازمان را نیز متذکر و یادآور شد: در جانمایی سایت میدان میوه و تره بار باید مسائل زیست محیطی، ضوابط شهرسازی ورویکردهای اقتصادی و اجتماعی را مد نظر قرارداد.

شهردار کرمان همچنین بر آماده کردن برنامه میان مدت و بلند مدت این سازمان تاکید کرد و افزود: برنامه میان مدت ظرف مدت چهل و پنج روز و برنامه بلند مدت ظرف مدت سه ماه تهیه و به شورای سازمان ارایه شود.

عالم زاده استفاده از تجربیات سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی در شهرهای دیگر کشور را راهکاری مناسب عنوان و خاطرنشان کرد: باید دید اگر کار موفقی انجام شده از کجا شروع شده و از چه مشاورانی بهره گرفته شده است .

وی افزود: در اجرایی کردن برنامه های سازمان، سرمایه گذاران می توانند کمک کنند و در این زمینه باید حضور سرمایه گذاران را تسهیل کرد.

در ادامه‌ی این جلسه محمد بابایی مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی به شرح اقدامات و برنامه های در دستور کار این سازمان از جمله ساماندهی فروشندگان مصالح ساختمانی، ایجاد جمعه بازار خودرو، راه اندازی بازارچه های محلی، ساماندهی دکه های شهری و کارکنان فصلی پرداخت و ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم، ساماندهی وانت بارها، جانمایی سایت میدان میوه و تره‌بار و ارایه مجوز به دستفروشان را از جمله اقدامات این سازمان ذکرکرد.

لازم به ذکر است طی حکمی از سوی شهردار کرمان سید مهدی طبیب زاده،  احمد احسانی و سینا خسروی به عنوان اعضای شورای سازمان، امیرعباس نخعی‌نژاد به عنوان عضو هیات مدیره سازمان، دکتر مهدی نیکویی معاون خدمات شهری شهرداری نیز به عنوان عضو شورا و رییس هیات مدیره سازمان و  مهندس محمد بابایی به عنوان مدیرعامل و دبیر هیات مدیره سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی معرفی شدند.

 

مهدیه جعفری

 

چاپ