تاکید شهردار کرمان بر ضرورت تعریف رویداد در حوزه گردشگری

 

 

تاکید شهردار کرمان بر ضرورت تعریف رویداد در حوزه گردشگری

 

 

شهردار کرمان بر ضرورت تعریف رویداد در حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت: توسعه و ارتقای حوزه گردشگری به وسیله گردشگری رویدادمحور میسر می شود.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در نشست کارگروه گردشگری استان که در حوزه معاونت عمرانی استانداری کرمان برگزار شد، افزود: بخشی از حوزه گردشگری مربوط به آثار و بناهای تاریخی است و بخشی نیز به آداب اجتماعی، فرهنگ ها و رسم و رسوم اختصاص دارد و گردشگری رویدادمحور می تواند در این راستا نقش ویژه ای ایفا کند.

 وی تصریح کرد: در واقع بایستی با برگزاری رویدادهای متنوع گردشگری در جهت جذب گردشگر به سمت مقاصد گردشگری گام برداریم و از این طریق به توسعه گردشگری کمک کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا ضرورت دارد که در حوزه گردشگری رویدادها و برنامه‌هایی را تعریف کنیم تا در دستور کار سالانه قرار گیرد و به تدریج نهادینه شود.

شهردار کرمان تصریح کرد: همچنین زمان رویدادها بسیار مهم است تا از این طریق ظرفیت های گردشگری بهتر معرفی شده و سطح آن، ارتقاء یابد.

 

عالم‌زاده در ادامه به برگزاری جشنواره تابستانی 20-20 در تابستان سال‌جاری اشاره و تصریح کرد: در این جشنواره برنامه های مفصلی در قالب فستیوال های گوناگون در نظر گرفه شده است که از 20 تیرماه تا 20 مردادماه برگزار خواهد شد.

شهردار کرمان با بیان اینکه اطلاع رسانی عمومی در این خصوص انجام خواهد شد و در این راستا با ذی‌نفعان حوزه گردشگری تعامل داریم؛ ادامه داد:  یکی از اقدامات خوب در این حوزه هماهنگی با هتل ها جهت تخفیف برای اقامت گردشگران است و همچنین یکی از عوامل بازدارنده در حوزه گردشگری هزینه های رفت و آمد است که تخفیف در این زمینه نیز به جذب گردشگر کمک می کند.

وی افزود: امیدواریم با برگزاری این جشنواره در ایام تابستان، فضایی متفاوت در شهر ایجاد شود و بتوانیم ظرفیت خوبی در جهت توسعه گردشگری ایجاد کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این نشست از شهرداری کرمان به واسطه پیگیری و برنامه ریزی جهت برگزاری جشنواره تابستانی 20-20 تشکر کرد و برگزاری جشنواره نوبهار در ایام عید نوروز را تجربه ای خوب دانست.

 دکتر آیت الهی موسوی جهت حمایت و همکاری در زمینه برگزاری این جشنواره اعلام آمادگی کرد.

 

مریم ایرانمنش

View the embedded image gallery online at:
https://www.kerman.ir/index.php/fa/2016-01-16-04-50-56/9904-2019-06-27-16-06-46?tmpl=component&print=1#sigProId5fa2d4dd2c

چاپ