شرکت آب و فاضلاب به تعهدات خود در خصوص حفاری ها در موعد مقرر عمل کند

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان:

شرکت آب و فاضلاب شهری به تعهدات خود در خصوص حفاری ها در موعد مقرر عمل کند

 

 

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری به تعهدات خود در خصوص حفاری ها در موعد مقرر عمل کند.
مهندس قنبری در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرمان آنلاین با تاکید بر تعامل شهرداری کرمان با شرکت‌های آب و فاضلاب، گاز، برق و مخابرات در زمینه‌ی حفاری‌های مرتبط در معابر شهری گفت: طبق ماده‌ی پنجاه و پنج قانون شهرداری‌ها، متولی نگهداری معابر عمومی شهرداری‌ها هستند و شرکت‌های توزیع آب، برق، گاز و مخابرات که به هر دلیلی نیاز به حفاری معابر شهری دارند، بایستی طی قراردادی رسمی با شهرداری پس از اجرای شبکه‌ی زیرزمینی خود، زیرسازی و آسفالت معبر را ترمیم نمایند.
وی ادامه داد: ولی متاسفانه شاهدیم در مواردی این تعهد در سطح شهر کرمان نادیده گرفته می‌شود.
قنبری گفت: متاسفانه دلیل عمده‌ی خرابی آسفالت شهر کرمان ناشی از حفاری‌های متعدد است و همچنین قانونا و شرعا نمی‌توانیم اجازه دهیم معابر عمومی پس از اجرای شبکه‌های انتقال زیر سطحی، تا مدت‌ها ترمیم نشده و موجب نارضایتی شهروندان شوند.
معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهردار کرمان افزود: در حال حاضر متاسفانه چندین معبر در سطح مناطق مختلف شهر کرمان پس از حفاری بعضی از شرکت‌های مذکور، رها شده که مشکلات آن گریبانگیر شهروندان گرامی شده و آنها با مراجعات مکرر به شهرداری، درخواست ترمیم این معابر را دارند.
قنبری خاطرنشان کرد: شرکت‌های خدمات‌رسان می‌بایستی با در نظر گرفتن دشواری‌هایی که پس از اجرای شبکه‌های زیر زمینی برای ساکنین ایجاد می‌شود در خصوص حفاری معابر با شهرداری تعامل داشته باشند و در موعد مقرر ، حفاری انجام شده را اصلاح نمایند تا مجوز حفاری در معابر جدید برای آنها صادر شود.

 

چاپ