از ساخت سالن‌هاي سينما در پروژه‌هاي تجاري حمايت خواهيم کرد

شهردار کرمان در نشست هم اندیشی با معاون سازمان سينمايي کشور:

 

از ساخت سالن‌هاي سينما در پروژه‌هاي تجاري حمايت خواهيم کرد

 

 

شهردار کرمان گفت: براي ايجاد سالن‌هاي سينمايي در پروژه‌هاي بزرگ تجاري از سرمايه گذاران حمايت خواهيم کرد و تسهيلات و تخفيفاتي را در لوايح عوارضي ايجاد فضاهاي فرهنگي و هنري در پروژه‌هاي تجاري، در نظر خواهيم گرفت.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاين، سيد مهران عالم زاده در جلسه مشترک با حيدري خليلي معاون سازمان سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي که با حضور جمعي از مديران فرهنگي  کرمان و سرمايه گذاران برگزار شد؛ وجود امکانات تفريحي، هنري و از جمله سالن هاي سينمايي را يکي از معيارهاي شهر توسعه يافته ذکر کرد و افزود: با توجه به اهميت موضوع، براي برگزاري جلسه‌اي مشترک با سازمان سينمايي کشور پيگيري کرديم تا در راستاي اين جلسه مشترک بتوانيم حمايت هاي وزارت ارشاد را در اين حوزه جلب کنيم.

وي با تاکيد بر اين که مجتمع هاي تجاري، سينمايي و هنري  يکي از نمادهاي شهر توسعه يافته محسوب مي‌شوند، خاطرنشان کرد: در اين خصوص سينما نه تنها وسيله ارتباط جمعي محسوب مي شود بلکه مي تواند نقش موثري در رونق يافتن مجتمع هاي تجاري ايفا کند.

شهردار کرمان تصريح کرد: در صورتي که در مجتمع هاي تجاري، فضاي فرهنگي و هنري چون  سالن هاي سينما در نظر گرفته شود، اين اتفاق خوب، جاذب جمعيت بوده و در حوزه‌ي عمومي موجب شادابي و نشاط مردم مي‌شود و در يک فضاي جمعي تعلق خاطر ايجاد مي‌کند.

وي ادامه داد: در صورتي که سرمايه گذاران در مورد فراهم شدن زمينه لازم براي ايجاد سالن هاي سينمايي در مجتمع هاي تجاري پيشنهاداتي دارند؛ مي‌توانند نظرات خود را به شهرداري ارايه کنند تا شهرداري تسهيلات و تخفيفات مورد نياز براي ساخت سالن هاي سينمايي در پروژه هاي تجاري را در لوايح عوارضي پيشنهادي براي ايجاد فضاهاي فرهنگي و هنري مدنظر قرار دهد.

 

عالم‌زاده افزود: شهرداري براي ايجاد فضاهاي فرهنگي و هنري در پروژه هاي تجاري، لوايح عوارضي پيشنهادي مدنظر دارد که بايد به تصويب شورا برسد و اميدواريم با تصويب اين لوايح، ساخت چند  سالن سينما در مجتمع هاي تجاري در حال ساخت به نتيجه برسد.

لازم به ذکر است در حاشيه اين جلسه ايلاقي معاون شهرسازي و معماری شهردار کرمان در گفت و گو با کرمان آنلاين گفت: براي تدوين بسته حمايتي و تشويقي در جهت  ساخت پرديس هاي سينمايي در مجتمع هاي تجاري، شهرداري، اتاق بازرگاني و سازمان سينمايي کشور مشارکت کرده و از سرمايه گذاران حمايت خواهند کرد و در تدوين اين بسته حمايتي نظر سرمايه گذاران لحاظ خواهد شد.

مهديه جعفري

 

چاپ