سخن شهردار

به نام خدا
روز گذشته و همزمان با عید سعید غدیر خم , جشنواره تابستانی کرمان با لطف و عنایت الهی به اتمام رسید و حالا پرونده این رویداد سی روزه شهری , فارغ از همه دستاوردهای مثبت و البته تجربیات آن  , توانسته در کلیات و نیز بسیاری جزئیات , نظر مساعد و مثبت شهروندان و مسئولین گرامی را در کرمان جلب نماید.

همانند هر پرونده دیگری در  "حافظه تاریخی شهر کرمان" این پرونده نیز محتویات متفاوتی دارد , در میان اوراق ارزشمند آن , فصل "همدلی و همراهی" بین همه دستگاه های اجرایی , نهادهای مردمی و البته مردم شریف کرمان" , بیش از هر بخش دیگری "چشمگیر و قابل توجه" خواهد بود.

اجرای یک پروژه بزرگ مقیاس "فرهنگی , هنری , اجتماعی و ورزشی " شهری , آن هم به مدت یک ماه در گوشه گوشه شهر کرمان , بدون کمترین مشکل و حاشیه امنیتی و انتظامی , کار چندان ساده ایی نیست ... علی الخصوص زمانی که این جشنواره بزرگ شهری , در سطح قابل قبولی از "کیفیت اجرا" و "کمیت مخاطب" به سرانجام رسیده باشد.

تجربه همکاری مشترک ده ها اداره دولتی و نهاد عمومی و همچنین حضور پرشور مردمی در دهه های گوناگون این رویداد شهری قطعا سرمایه و اندوخته  ارزشمندی , برای تکرار این رویداد شهری در آینده خواهد بود.

پرونده جشنواره تابستانی کرمان پرونده چندان قطوری نیست , چرا که این رویداد مردمی و شهری , همچون "نهالی نوپا" در مسیر تکامل است و آنچه دورنمای این رویداد فرهنگی را روشن می سازد , همین سرمایه ارزشمند , یعنی "تعامل , همدلی و همراهی" شکل گرفته است , که می تواند , فصل به فصل و سال به سال به جذابیت و مطلوبیت بیشتر آن منجر شود.

لازم می دانم همین جا , یعنی در "ایستگاه آخر از جشنواره اول تابستانی کرمان" از همه نهادها و دستگاه های دولتی و به ویژه از مجموعه های توانمند غیر دولتی و مشخصا از فعالین اقتصادی در بخشهای مختلف دعوت کنم تا به جمع برگزارکنندگان جشنواره تابستانی کرمان بپیوندند.

 جشنواره تابستانی شهر کرمان اگرچه با محوریت شهرداری کرمان , طرح ریزی و اجرا گردید ولیکن در ادامه "تمام و کمال" , به "شهر کرمان "  , مردم شریف و نجیب آن و همه ادارات و نهادها و مجموعه هایی تعلق دارد که دغدغه پویایی و شادابی  "کرمان عزیز" را داشته و در این راه تلاش می کنند.
 
چرا که "جشنواره تابستانی کرمان" مطلقا قصد ندارد تا در سطح رویدادی مشابه با جشنواره های پیشین, باقی بماند و این اراده شکل گرفته , از آن جهت است که "کرمان عزیز "با هر شهر و دیار دیگری متفاوت و متمایز است ...

کرمان دیار مردمان خلاق و نجیب و سخت کوش است و با سرمایه های کم نظیر خود به دیار "رویدادهای جذاب و منحصر به فرد شهری" نیز مبدل خواهد شد , ان شالله ...

در پایان برخود لازم می دانم از همه آنان که این رویداد بزرگ شهری را باعث و بانی و حامی شدند : از نمایندگان محترم و عالی مقام ولی فقیه و دولت دراستان کرمان , دستگاه های امنیتی و انتظامی , همه ادارات و دستگاه های دولتی و شورای محترم و معزز شهر کرمان و از همه مجموعه های غیر دولتی و فعالین اقتصادی و انجمن های هنری و فرهنگی و  همچنین از همکاران پرتلاش و کم ادعای خود در شهرداری کرمان به ویژه همکاران حوزه فرهنگی اجتماعی و بویژه برادر عزیزم محمدعلی جوشایی معاون محترم فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمان تشکر و قدردانی نمایم .

سیدمهران عالم زاده
شهردار کرمان
سی ام مردادماه نود و هشت

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه