سخن شهردار

به نام خدا

افتتاح پروژه‌های شهری با پویش «افتتاح» و شعار «هر هفته یک افتتاح»

در دورۀ جدید مدیریت شهریِ شهر کرمان، تلاش شد با شعار «همۀ ما یک شهر داریم» و با برگزاری جلسات کارشناسی و تخصصی با حضور متخصصان حوزه‌های مختلف، فصل نوینی از دوران عمران، آبادانی و توسعه در دیار کریمان رقم بخورد،در این دوره، علاوه بر تکمیل و افتتاح پروژه‌های دور قبل ازجمله تقاطع‌های غیرهم‌سطح که هزینۀ زیادی برای شهر و شهرداری در بر داشت، پروژه‌های بزرگ و کوچک دیگری نیز طراحی و اجرا شد.

همچنین با همکاری متخصصان حوزۀ معماری و شهرسازی، موضوع شهر انسان‌محور پیگیری شد که در این راستا، با تأکید بر ضرورت توجه به افراد دارای معلولیت، تلاش شد در تمام پروژه‌های شهری، مسیرهای ویژۀ این افراد طراحی و اجرا شود.

شهرداری کرمان برای انتخاب شهر کرمان به‌عنوان پایلوت «شهر دوستدار کودک» در تلاش است و در این خصوص نیز موضوع کودکان به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و در تمام پروژه‌های شهری، آنچه که در «شهر دوستدار کودک» باید مورد توجه قرار گیرد، پیگیری شد.

در حقیقت «شهر دوستدار کودک»، شهری است که در راستای توسعه، مناسب‌سازی و بسترسازی از منظر کالبدی و اجتماعی شهر برای فعالیت کودکان تلاش می‌کند تا کودکان منطبق با نیازهایشان در شهر زندگی کنند،ازسوی دیگر، موضوع «شهر انسان‌محور» نیز، از روزهای ابتدایی این دورۀ مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت؛ چراکه شهری «دوستدار کودک» است که کرامت و منزلت تمام ساکنان آن محقق شود؛ زیرا کودکان، در دامانِ پدران و مادرانی بزرگ می‌شوند که جزو شهروندان شهر هستند و برخورداری آن‌ها از حقوق شهروندی، متضمن سلامت روحی و جسمی آن‌ها و فرزندانشان خواهد بود.

با توجه به پروژه‌های مختلف شهری در این دوره از مدیریت شهری،علاوه بر مطالعه و طراحی پروژه‌های بزرگی چون پارک گردشگری، سال گذشته ۲۰ بوستان در مقیاس منطقه‌ای و محله‌ای، تقدیم شهروندان شریف کرمانی شد.

اواخر سال گذشته نیز قرار بود ۱۵ بوستان دیگر به بهره‌برداری برسد که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها معطل ماند که با توجه به آماده بودن این پروژه‌ها،قرار شد که هر هفته با پویش «افتتاح» و با شعار «هر هفته یک افتتاح»، پروژه‌های شهری جدید افتتاح و به مردم عزیز کرمان تقدیم خواهد شد.

امیدواریم روز‌به‌روز شاهد توسعه و آبادانیِ گوشه گوشۀ این مرز پُرگهر، به‌ویژه شهر کرمان باشیم.

 

 سید مهران عالم زاده

شهردار کرمان

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447